Czy to możliwe, że 2-latkowi wychodzą jeszcze jedynki mleczne?

Czy to możliwe, że 2 latkowi dalej wychodzą jedynki mleczne? Ostatnio zauważyłam, że jeden z ząbków jest znów ciut wyższy od drugiego.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli chodzi o kolejność ząbkowania to najczęściej wygląda ono w ten sposób, że na początku pojawiają się jedynki, następnie dwójki, czwórki, trójki i zęby trzonowe.

W przypadku jedynek wyrzynają się one najwcześniej, bo w ciągu pierwszych 6 - 12 miesięcy życia dziecka. Nie jest to jednak reguła i zęby nie zawsze rosną symetrycznie, dlatego raczej nie ma powodów do obaw.

Powinna Pani pomyśleć o wizycie kontrolnej u stomatologa, aby obejrzał ząbki dziecka i stwierdził, czy wszystko jest w porządku. Pozwoli to też oswoić dziecko z dentystą i przyszłymi wizytami w jego gabinecie.

W wolnej chwili zachęcamy do poczytania treści na naszym portalu, w którym znajdzie Pani odpowiedź na podobne zagadnienia:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kolejnosc-wyrzynania-sie-zebow-u-rocznej-corki

https://portal.abczdrowie.pl/wyrzynanie-zebow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.