Czy to normalna reakcja organizmu?

Witam , chciałem zapytać czy jest to normalna reakcja organizmu , ważyłem 103 kg , spożywałem bardzo duże ilości piwa , mam stluszczenie watroby od ponad miesiąca nie pije , dziennie spożywam ostropest plamisty mielony do tego tabletki heparegen przepisane przez lekarza , trochę diety, więcej warzyw i owoców, dużo się nawadniam pracuje fizycznie i schudłem już 5 kg , czy jest to normalne czy wykonać jakieś badania bo nigdy tak nie chudłem i trochę się niepokoje , żadnych objawów ze strony organizmu nie mam tylko czasem sennosc po obiedzie ,
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry

Badania zawsze można wykonać, ale ja bym się tylko cieszyła z rezygnacji z piwa i utraty wagi. Ważył Pan dużo, więc jest z czego chudnąć. Ponadto piwo jest bardzo kaloryczne a alkohol zatrzymuje wodę w organizmie. Uważam, że w wyniku picia dużej ilości piwa przewyższał Pan kalorycznością swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne a w tym momencie jest Pan na ujemnym bilansie energetycznym i stąd utrata wagi. Dodatkowo schodzi z Pana zatrzymana w organizmie woda. Gdyby jednak po jakimś czasie waga nadal mocno spadała i czułby Pan jakieś dolegliwości to od razu do lekarza!

Proszę zadbać o zdrową i pełnowartościową dietę a wszystko będzie dobrze. w razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl