Czy to normalne, że moje nogi puchną?

Witam 2 miesiące temu przeszłam zabieg powiększania pośladków domięśniowo 480 cc okrągłe . Od tej pory mam problem z puchnącymi kostkami i lydkami w 2 nogach. Mój chirurg który mnie operował twierdzi że to jest normalne . Ale ciagle martwi mnie to one puchna przy chodzeniu albo staniu czy to jest normalne prosze o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój dotyczący aktualnego stanu zdrowia. Należy podkreślić, że każdy zabieg obarczony jest pewnym ryzykiem oraz stopniem powikłań.

Prawidłowo, że konsultowała już Pani ten stan z lekarzem prowadzącym. Nie wspomniała Pani jednak, czy w związku z tym była przeprowadzona jakaś diagnostyka, aby móc wykluczyć inne schorzenia. Istotne są również wszystkie przyjmowane ostatnio leki, które mogłyby wpłynąć na obrzęk nóg.

Ze względu na odległość trudno jest jednoznacznie ocenić przyczynę Pani dolegliwości, dlatego też zalecamy stacjonarną konsultację z lekarzem internistą lub chirurgiem naczyniowym. Specjalista po dokładnym badaniu przedmiotowym oraz analizie wyników badań będzie mógł podjąć decyzję o dalszych krokach postępowania.

Warto byłoby wykonać pełną morfologię wraz z CRP i OB, a także oznaczenie poziomu d – dimerów, układu krzepnięcia, prób wątrobowych, kwasu moczowego oraz kreatyniny.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/opuchlizna-skad-sie-bierze-i-jak-ja-zmniejszyc

https://portal.abczdrowie.pl/opuchlizna-nog-moze-byc-objawem-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.