Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to normalne, że plamię po odstawieniu tabletek?

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i w czasie ich brania przerwałam, bo uznałam, że tabletki są nieodpowiednie dla mnie. Po zakończeniu ich brania nadal mam plamienia, już trzeci dzień, i nie wiem, czy to jest normalne i czy tak powinno być. Obecnie nie biorę żadnych tabletek. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Po zaprzestaniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych następuje krwawienie "z odstawienia", związane ze spadkiem stężenia egzogennych (pochodzącech z tabletek) hormonów we krwi. Nie jest to nic niepokojącego.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy