Czy to oznaka czegoś niepokojącego?

Moje dziecko od małego ma w nocy jak spi drgawki. Porusza ręką, nogą, albo całe ciało. Teraz ma 12 lat. Dodam że ma stwierdzone nadpobudliwosc. Czy to oznaka czegoś niepokojącego.
KOBIETA, 38 LAT 2 miesiące temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

drgawki (nazywane również konwulsjami) są skutkiem mimowolnych i rytmicznych skurczy mięśni. Jeśli towarzyszy im podwyższona temperatura, to przyczyną najprawdopodobniej jest infekcja.

Drgawki występujące bez gorączki mogą oznaczać zaburzenia elektrolitowe lub niedobory witamin. Mogą również występować w przebiegu epilepsji oraz hipoglikemii.

Wspomina Pani, że dziecko ma stwierdzoną nadpobudliwość, co również może mieć znaczenie podczas diagnostyki. Jeśli drgawki występują bardzo często, to proszę udać się z dzieckiem do lekarza i wykonać podstawowe badania. W razie potrzeby lekarz pokieruje Panią do neurologa dziecięcego.

Rodzaje oraz przyczyny drgawek zostały opisane w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/drgawki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty