Czy to plamienie było miesiączką?

Witam, Jestem 13 msc po porodzie droga cc. Miesiączka wróciła po ok 8 msc po porodzie. Nadal karmie piersią, ale już bardzo mało. Zawsze miałam nieregularna miesiączkę, cykl trwał ponad 30 dni. Do marca/kwietnia tak się pojawiał. Teraz cykl mam jakby dłuższy. Już drugi raz przed miesiączka mam dziwne plamienie, ciemna krew ze skrzepami, w sumie kolor jak zazwyczaj w ostatnich dniach miesiączki. Ale plamienie trwa ok 3-4 dni po czym ustępuje. Ostatnim razem kilka dni po plamieniu dostałam normalna miesiączkę, a tym razem było plamienie a miesiączki brak. Ciąża nie wchodzi w grę. Ostatnia miesiączkę miałam 11 kwietnia. Nie wiem czy to plamienie to była jakaś lżejsza miesiączka, ale zmartwiły mnie te skrzepy , trochę ich było. Planuje wizytę u ginekologa jednak trochę mnie to zmartwiło. Czy to jest powód do zmartwienia? Czy może hormony jeszcze tak oddzialowuja, przez karmienie piersią? Powoli odstawiamy pierś więc te karmienia są głównie w nocy. Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

problem, o którym Pani pisze wymaga konsultacji lekarza specjalisty. Po porodzie menstruacja najczęściej występuje bardzo nieregularnie i trwa krócej bądź dłużej niż zwykła miesiączka, musi upłynąć trochę czasu nim wrócą regularne cykle. Jest też uzależniona od karmienia piersią. Jednak nieregularne okresy mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych w Pani organizmie. Plamienia, o których Pani pisze się zdarzają i najczęściej wynikają ze zmian hormonalnych organizmu lub informują o procesie zapalnym lub chorobie. Zwykle nie są powodem do niepokoju, ale warto skonsultować się z ginekologiem, gdy pojawiają się często i intensywnie.

Zachęcamy Panią do lektury poniższych artykułów, w których wnikliwie zostaje omówiona poniższa kwestia:

https://portal.abczdrowie.pl/miesiaczka-po-porodzie

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.