Czy to prawda, że lampka czerwonego wina codziennie nie szkodzi?

Czy to prawda, że lampka czerwonego wina codziennie lub co 2gi dzien nie szkodzi a wręcz idzie na zdrowie? Czy można się uzależnić od alkoholu przy takich "dawnach"?

Witam, to nie takie proste.
Można się uzależnić od alkoholu i przy takich dawkach
Jeżeli lampka 150 ml co drugi dzień to trzeb by rzeczywiście być bardzo predysponowanym do uzależnienia się, codziennie już bardziej. Specjaliści od alkoholizmu ostrzegli by z pewnościę że tak, ale myślę że to zależne jest od struktury organizmu. Czerwone wino ma poza tym pożyteczne właściwości i przypuszcza się, że w małych ilościach idzie na zdrowie.
Pozdrawiam

Jeżeli ma się pewne predyspozycje psychiczne i.lub fizjologiczne to każdą dawką alkoholu można się uzależnić