Czy długotrwały i codzienny płacz u dorosłych szkodzi zdrowiu?

Witam czy długotrwały i codzienny płacz u dorosłych szkodzi zdrowiu? Proszę o odpowiedź

Dzień dobry,
Ciekawi mnie to, czy chodzi Pani o zdrowie fizyczne czy też psychiczne? Sam w sobie płacz jest zdrowy, bo ma właściwości katarktyczne (oczyszczające) z negatywnych emocji i lepiej się wypłakać niż nosić je w sobie. Ze względu na skład łez oko się oczyszcza więc płacz nie szkodzi również zdrowiu fizycznemu. Sądzę, że częsty płacz to nie tyle czynnik szkodliwy (przyczyna), co objaw (skutek) tego, że z naszą psychiką dzieje się coś niedobrego. Doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą, gdyż osoba która codziennie płacze z dużym prawdopodobieństwem ma problemy emocjonalne.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/