Jak wyleczyć moją nerwicę lękową?

Witam. Mam 22 lata i nerwice lękową. Podejrzewam też derealizację. Od dziecka nie miałam łatwego życia. Codziennie mam natrętne myśli dotyczące różnych tematów. Od 3 dni mam natretne myśli ze przyjdzie do mojego mieszkania wujek i albo na mnie nakrzyczy albo mnie zabije. Wiem że nic takiego się nie wydarzy ponieważ ja mieszkam zagranicą i nie wiem skąd te myśli. Gdy ta myśl przychodzi ja od razu sobie wyobrażam jak wchodzi do mieszkania i krzyczy. Co to może być? Proszę o pomoc gdyż tą myśl budzi we mnie lęk.

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z lekarzem psychiatrą tym bardziej, że odczuwa Pani spory dyskomfort związany z objawami. Bardzo ciekawi mnie to dlaczego podejrzewa Pani u siebie derealizację. Sądzę, że diagnozę może postawić psychiatra po przeprowadzeniu obszerniejszego wywiadu, ale na ten moment podejrzewam że cierpi Pani na zaburzenia z grupy lękowych. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/