Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

AspaT

AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa ? czyli enzymy wątrobowe. Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wyniki badań hormonów tarczycy należy interpretować nie tylko w oparciu o podany przez laboratorium zakres norm, ale przede wszystkim bazując na zebranym wywiadzie czy historii chorób pacjenta.

Niewykluczone, że wynik TSH wskazuje na prawidłowo funkcjonującą tarczycę, choć by móc odpowiedzieć na to pytanie bez żadnych wątpliwości należy ustalić, czy towarzyszą Pani jakieś dolegliwości.

Jeżeli cokolwiek budzi Pani niepokój – np. nadmierne przybieranie na wadze, suchość skóry czy włosów, zmęczenie itp., które mogłyby wskazywać na niedoczynność tarczycy, wskazana byłaby dalsza diagnostyka w tym kierunku. Natomiast brak jakichkolwiek symptomów może oznaczać, że nie ma Pani powodu do obaw, warto jednak kontrolnie oznaczać poziom TSH, by upewnić się, że nie wzrasta.

Więcej informacji na temat badań hormonalnych i norm dla hormonów gruczołu tarczowego odnajdzie Pani w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/5-objawow-swiadczacych-o-problemach-z-tarczyca-lepiej-ich-nie-ignoruj oraz https://portal.abczdrowie.pl/hormony-tarczycy-rodzaje-badanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy