Czy to zapalenie pęcherza czy oznaki ciąży?

6 dni temu doszło do stosunku z moim partnerem. Dodam ze to był mój pierwszy raz i z moich obliczeń było to dwa lub dzień przed dniami płodnym. Wszedł we mnie dwukrotnie bez zabezpieczenia tylko na chwilkę. Jednak jestem pełna obaw że coś mogło wylecieć. Po stosunku bolało mnie podbrzusze i odczuwam bóle podczas kończeniu oddawania moczu do dzisiaj. Aktualnie mam dni płodne i nie wiem czy te bóle są spowodowane nimi czy to zapalenie pęcherza czy oznaki ciąży ale wydaje mi się że na pierwsze oznaki ciąży to troszkę za wcześnie. Proszę o jakieś dorady.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pierwsze oznaki ciąży zazwyczaj pojawiają się później i zdecydowanie pieczenie w okolicach cewki moczowej nie należy do typowych dolegliwości ciążowych. Natomiast stosunek płciowy bez zabezpieczenia, zwłaszcza w okolicach dni płodnych, wiąże się z dużym ryzykiem zapłodnienia. Wbrew pokutującym mitom, do zapłodnienia może dojść mimo braku wytrysku w pochwie oraz nawet podczas tzw. „pierwszego razu”. Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zabezpieczenie-na-pierwszy-raz.

Jeśli chodzi o dolegliwości, o których Pani pisze, to mogą one mieć związek z infekcją intymną. Jest to stosunkowo częsty problem wśród kobiet, które rozpoczęły współżycie. Sugeruję, by skonsultowała Pani swe dolegliwości z ginekologiem – zwłaszcza jeśli objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu. Proszę także pamiętać o zabezpieczeniu – prezerwatywa chroni przed wieloma chorobami przenoszonymi drogą płciową.

O infekcjach intymnych przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.