Czy uda mi się zachować moją wagę?

Witam mam 25 lat i jestem kobietą , od dziecka byłam szczupłą osobą , od 3 lat moja waga była ogromna przy 173 cm wazylam 116 kg brałam psychotropy do tego jadłam bo byłam głodna non stop , od 25 września 2019 r schudłam na 60 kg ( niezdrowy sposób 300-400 kcl na dobę plus głodówki ) w końcu popsułam zdrowie , włosy , paznokcie , bóle brzucha i okres już zanika od tego miesiąca były tylko plamienia ... Postanowiłam jeść więc jem od 4 dni 1400 kcl w tym nutridrinki protein plus pije floradix z żelazem , czy teraz będę z powrotem gruba ? Bo słyszałam że po głodówkach i takich rystrykcjach efekt jojo ! Tyle że ja już nie będę jeść ogromnych ilości jedzenia kiedyś jadłam 1-2 paczki chipsów , batoniki z dwa , obiad z 5 kotletami mielonymi ziemniakami i buraczkami , 8 kanapek z nutellą albo serem żółtym itd itd ogółem chyba 6000-8000 tys na dzień. Czy teraz pomimo jedzenia tzw ppm będę tyc ?! Czy uda mi się zachować wagę

Dzień dobry,

nie da się ukryć, że popełniła Pani wielki błąd i teraz trudno będzie doprowadzić metabolizm do równowagi. Objadanie się i doprowadzenie do wzrostu wagi a następnie głodówki wyniszczyły Pani organizm. Dobrze, że to Pani to zrozumiała i zaczęła w miarę zdrowo jeść.

Odpowiadając na Pani pytanie - czy będzie Pani gruba - nie o ile wprowadzi Pani w tym momencie zdrową, odpowiednio zbilansowaną i urozmaiconą dietę. Nutridrinki itp. mogą pomóc ale nie zastąpią zdrowej diety. Nie wiem jak wygląda Pani odżywianie w tym momencie więc ciężko mi się wypowiedzieć. Uważam jednak, że 1400kcal to nieco za mało. Aby Pani pomóc musiałabym zagłębić się w temat i poznać Pani odżywianie.

Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.

Istnieje tez możliwość współpracy online.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668