Jak powinnam się odżywiać, by już nie wrócić fo tej wagi?

Dzień dobry. Proszę o poradę. Kiedyś ważyłam 45, potem 50, wreszcie 60 kilo aż w wieku 52 lat przytyłam do 92 kg. Zainteresowałam się dietą keto. Przestałam jeść chleb, ryże, kasze, makarony, ziemniaki, ale waga ani drgnęła. Byłam zrozpaczona - z powodu tuszy zaczęłam ograniczać kontakty towarzyskie. Zdecydowałam się na głodówkę 18 dniową, podczas której czułam się wyjątkowo dobrze - właściwie (z wyjątkiem pierwszych dwóch dni) przestało mi się chcieć jeść i schudłam 9 kg. To dla mnie jak cud. W trakcie 2.5 dnia detoksu sokowego (pierwsza próba wyjścia z głodówki) - organizm zareagował na soki ogromnym bólem brzucha i strasznymi wymiotami w połowie 3 dnia. Soki były z cateringu i zawierały też owoce, o czym nie wiedziałam wcześniej - nie podano jadłospisu). Teraz staram się wrócić stopniowo i mądrze do normalnego żywienia i nie przytyć. Na razie gotuję wywary z włoszczyzny i wypijam wywar razem z warzywami. Na razie nic złego się nie dzieje... Prosze poradzić, jak powinnam się odżywiać, by już nigdy nie wrócić do 92 kg wagi... Nadal myślę o diecie keto, bo u niektórych przynosi ona niesamowite spadki wagi - po 20-30 kg. Dziękuję i pozdrawiam,

Dzień dobry,

na Pani miejscu ne eksperymentowałabym z dietami a wprowadziłabym zdrową i pełnowartościowa dietę aby na trwałe schudnąć i utrzymać efekty. Do końca życia przecież nie będzie Pani na diecie keto. Aby nie wrócić do wagi 92kg a cieszyć się życiem i być zdrową należy wypracować zdrowe nawyki żywieniowe. Nie należy wciąż myśleć o odchudzaniu. Dieta powinna być stylem życia a nie męczarnią pełną wyrzeczeń. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne diety.

Zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668