Czy ugryzienie kota może zarazić mnie wścieklizną?

Witam, na początku zaznaczę że zaobserwowałem u siebie objawy hipochondrii :) na dodatek kocham zwierzęta i tu jest problem. Sąsiedzi mają kota, który wałęsa się całe dnie, a ja często go dokarmiam, ostatnio przyszedł trochę pogryziony i zaropiałym okiem, zlitowałem się i dałem mu trochę jedzenia, jednak jadł tak łapczywie, że w ułamku sekundy dziabnął mnie kłem w kciuka, ranka jest niewielka wielkości ukucia szpilki i płytka, w ciągu minuty przemyłem rękę pod bieżącą wodą i odkaziłem octenseptem, jednak nie daje mi to spokoju, boję się że ten kot mógł mieć wściekliznę, a trochę wstydzę się iść do lekarza POZ z taką "ranką", lekarz weterynarii kazał obserwować kota przez 10-12 dni jak będzie żył to będzie znaczyć, że nie mógł zarażać. Czy moim przypadku istnieje ryzyko zarażenia?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt:)

Z Pana relacji wynika, że optymalnie zaopatrzył Pan rankę po ugryzieniu, jednak celem rozwiania u pana wątpliwości, zachęcałabym Pana do osobistej konsultacji u Lekarza pierwszego kontaktu.

Z mojej strony zachęcałabym Pana, by rozważyć podjęcie terapii poznawczo-behawioralnej, za Pana słowami: "...zaobserwowałem u siebie objawy hipochondrii... ."

Z przesłaniem dla Pana pomyślności i radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605