Czy upławy mają wpływ na brak miesiączki?

Witam stwierdzono u mnie upłatwy dostałam leki poprawiło się. Ostatnia miesiączka była 28.02.2018 nadal jej nie ma. Wynik cytologi nieprawidłowy. Czym to jest spowodowane? I czy te Puławy mają wpływ na brak miesiączki i nieprawidłowy wynik cytologia? Kobieta 26 lat

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Upławy mogą mieć wpływ na wynik cytologii ale raczej mało prawdopodobne jest, że są przyczyną braku miesiączki. W takim wypadku niezbędna jest kontrolna wizyta u ginekologa.