Czy usunięcie nadżerki przez zamrożenie może wpłynąć na przesunięcie miesiączki?

Witam, mam 32 lata. Miesiąc temu miałam usuniętą nadżerkę przez zamrożenie, teraz powinna już wystąpić 5 dni temu miesiączka, a nadal jej nie mam. Chciałabym zapytać czy zabieg może spowodować jej opóźnienie? Czy przyczyny powinnam szukać gdzie indziej?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wymrażanie nadżerki szyjki macicy nie powinno wpłynąć na przesunięcie okresu. Mogą się pojawić dodatkowe krwawienia i plamienia towarzyszące gojeniu się rany, nie mają one jednak charakteru miesiączki. Jeżeli miesiączka się opóźnia, to może być to spowodowane zaburzeniem hormonalnym lub ciążą, którą powinna Pani wykluczyć w pierwszej kolejności przy pomocy testu ciążowego. Jeżeli jest to zaburzenie i nie będzie się powtarzać w kolejnych cyklach to również nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!