Czy usunięcie w całości polipa oznacza w tym przypadku usunięcie całego problemu?

Witam! jestem po usunięciu polipa podczas polipektomii! Polip o śr. 2,5 cm na szypule dł.ok.1,8 cm i śr. do 1,2 cm. Rozpoznanie gruczolak cewkowo-kosmkowy z dyplazją małego stopnia. Zmiana usunięta w całości. Wskazania kolonoskopia za 1 rok. Co to oznacza?Czy jest się czym martwić? Czy usunięcie w całości polipa oznacza w tym przypadku usunięcie całego problemu?

Witam , wynik opisuje usunięcie zmiany łagodnej (czyli nie złośliwej) w całości - czyli...wyleczenie tego typu zmiany!!! Wskazanie kolonoskopii za 1 rok jest rutynowym postępowaniem po tego typu zabiegach!!! z.żurawski