Żylaki odbytu zewnętrze w badaniu kolonoskopowym

Moja mama miała kolonoskopię, wynik badania to: zewnętrzne krwawnice ivst. napięcie zwieraczy prawidłowe. Aparat wprowadzono do esicy na głębokości 20 cm polip śr. 4 cm o morwowatej powierzchni. Poniżej bardzo liczne uchyłki o różnej wielkości. Z polipa pobrano wycinki do badania hist-pat. Wynik badania: adenoma tubulare, low garde. Co oznacza ten wynik, czy trzeba operować, czy leczyć czy jakąś inną metodą usunąć. Proszę o odpowiedź. Z poważaniem! Marek

KOBIETA, 78 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

W badaniu kolonoskopowym stwierdzono żylaki odbytu zewnętrze oraz duży polip odbytnicy. adenoma tubulare, low garde - oznacza gruczolaka (nowotwór łagodny) cewkowy, stopnia małego (o niskim zaawansowaniu histopatologicznym). Taką zmianę polipowatą z uwagi na to, że jest duża, jeśli ma wąską szypułę (przewężenie u podstawy polipa) należałoby najlepiej w czasie kontrolnej kolonoskopii usunąć wycinając ją całkowicie. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z osobą, która wykonywała kolonoskopię ponieważ tak na prawdę nie opisała budowy samego polipa głównie chodzi o opis szypuły polipa (czy jest możliwość usunięcia drogą endoskopową). Dalsze decyzje co do postępowania powinien podjąć kolonoskopista.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty