Czy utrudnione przełykanie śliny może być objawem guzów na tarczycy?

Czy utrudnione przełykanie śliny, problemy ze wstawaniem (nigdy ich nie miałam), choroba Hasmihimoto, podwyższony cukier oraz mimo tego, że biorę tabletki na tarczyce regularnie to wyniki wgl się nie poprawiają, mogą być objawami jakichś guzów na tarczycy i czy najlepiej wyciąć cały gruczoł czy nie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazane jest wykonanie usg tarczycy, aby sprawdzić wielkość gruczołu oraz obecność guzków, na tej podstawie dopiero można rozważać operacje.
Pozdrawiam