Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w 7 dniu cyklu mogło dojść do zapłodnienia?

Dzień dobry, mam 29 lat. Moje cykle są 27-29 dniowe. W 7 dniu cyklu mąż na dosłownie 2 sekundy włożył penisa w pochwę. Tydzień później 14 -15 dnia cyklu odczuwałam ból lewego jajnika, jak podczas owulacji. Zawsze mam bolesne owulacje. Moje pytanie czy w 7 dniu cyklu mogło dojść do zapłodnienia? Czy jeżeli zrobię test 13/14 dni od tego stosunku to będzie wiarygodny? Dziękuję
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Bóle owulacyjne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

takie zbliżenie nie jest obarczone ryzykiem zapłodnienia, niemniej oczywiście nie sposób z całą pewnością go wykluczyć. Proszę pamiętać, że o ile moment cyklu jest kluczowy dla hipotetycznego zapłodnienia, tak czas penetracji dróg rodnych kobiety – nieco mniej.

Bóle jajników mogły być bólami owulacyjnymi, raczej nie powinny mieć związku z niczym innym, a już na pewno nie z zapłodnieniem.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bolesna-owulacja.

Jeśli to Panią uspokoi, może Pani wykonać test ciążowy – po upływie 14 dni od zbliżenia z pewnością wynik będzie miarodajny.

Tutaj więcej szczegółów na temat testów ciążowych: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy