Czy jednak jest możliwe, że mogło dojść u mnie do zapłodnienia?

Witam. 29 grudnia 2020 doszło do stosunku, okres spóźniał mi się 8 dni jednak doczekałam się go 6 stycznia. Trwał 7 dni, krwawienie było dosyć obfite (takie jak zawsze) występowały okropne bóle brzucha oraz pleców w dolnej części (tak jak zawsze wygląda u mnie okres) Teraz okres spóźnia mi się 10 dni (od ostatniego okresu nie doszło do żadnego stosunku) odchodzę od zmysłów, czy może nie doszło jakoś do zapłodnienia? Od tygodnia odczuwam objawy takie jak okropny ból piersi, czasem podbrzusza, mam powiększony brzuch w dolnej części i jestem bardzo rozdrażniona. Proszę o pomoc :(

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie napisała Pani, czy stosunek miał miejsce w czasie dni płodnych oraz czy stosowała Pani zabezpieczenie. Zbliżenia płciowe podczas owulacji lub dni płodnych, a także niezastosowanie antykoncepcji może faktycznie zwiększać ryzyko zapłodnienia.

Dolegliwości, które Pani opisuje mogą świadczyć zarówno o ciąży, jak i o zaburzeniach hormonalnych czy wreszcie – prawidłowej pracy na osi przysadka-jajniki, dzięki której mówimy o prawidłowym cyklu menstruacyjnym.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

W tej sytuacji z pewnością warto na wszelki wypadek wykonać test ciążowy, jeżeli okres nie pojawi się w najbliższym czasie, lub skonsultować z ginekologiem. Niewykluczone, że wskazana byłaby diagnostyka w kierunku nadmiernie bolesnych miesiączek.

Być może także ten artykuł okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.