Czy w ciąży powinnam co miesiąc robić usg?

Witam! Czy w ciazy powinno sie mieć co miesiąc usg ? W którym tygodniu ciazy robi sie badania genetyczne?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tzw. badanie USG genetyczne wykonuje się do 13 tyg ciąży (tak już od 10-11 tyg). Absolutne minimum to 3 badania USG w czasie ciąży (oprócz wymienionego jeszcze ok. 20 i ok. 30 tyg.). Częstsze badania to lepsza opieka.