Czy w końcu uda mi się schudnąć?

Mam 34 lata, mam dwie córeczki i odkąd urodziłam dzieci,mam kłopoty z wagą. Kiedy byłam panną, ważyła 60 kg i byłam w sam raz, ponieważ mam 168 cm wzrostu. Teraz jestem grubsza o 30 kg i jestem w rozpaczy. Lekarz stwierdził, że mam niedoczynność tarczycy, tzw. chorobę Hashimoto, ale nie powinnam od tego być gruba, biorę leki, poza tym leczę się na zatoki. Miałam zabieg w lipcu 2009 r. udrażniania zatok, odrywania polipów oraz prostowania przegrody, ale te schorzenia chyba nie mają wpływu na moją wagę. Ostatnio usłyszałam o diecie Dukana, zaczełam stosować od 9.11.2009 r. i spadło mi trochę, tzn. 4 kg, ale od tygodnia waga stoi w miejscu i boję się, że i ta dieta mi nie pomoże. Nie wiem, co mama robić? Przychodzi mi do głowy, aby poddać sie zabiegowi chirurgicznemu, bo muszę być szczuplejsza. Proszę mi pomoc.

Witam!

Spadek masy ciała po przebytej ciąży nie zawsze jest łatwy. Metabolizm wraz z wiekiem ulega spowolnieniu, dlatego tkanka tłuszczowa spala się wolniej. Dodatkowo niedoczynność tarczycy lub zapalenie tarczycy zwane chorobą Hashimoto, to schorzenia, których objawem jest wzrost wagi pacjenta. Oba te czynniki powodują znacznie wolniejszy spadek masy ciała niż byśmy chcieli.

Podczas stosowania diety, którą Pani wybrała stanem normalnym jest początkowy spadek masy ciała, a następnie stabilizacja - waga nie zmniejsza się ani nie zwiększa. Taki okres należy przeczekać. Może to być spowodowane tym, że na początku kuracji nastąpiło odwodnienie organizmu, a dopiero potem tkanka tłuszczowa zacznie ulegać spalaniu.

Jeśli stosowana dieta jest prawidłowo dobrana i zapewnia dostarczenie wszystkich potrzebnych składników odżywczych, masa ciała powinna ulegać zmniejszeniu (około 1 kg/tydzień).

Zabiegi chirurgiczne są wykonywane u osób skrajnie otyłych, którym potrzebna jest natychmiastowa pomoc. W Pani przypadku jest to zbędne.

Zalecam konsultację z dietetykiem, który przeanalizuje Pani styl życia i odżywiania oraz dobierze właściwą kurację odchudzającą.

Dodatkowo bardzo ważne jest uprawianie sportu. Wszelka aktywność fizyczna poprawia nasz metabolizm i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Więcej na temat ćwiczeń znajdzie Pani na stronie: http://abccwiczenia.pl/.

Powodzenia i pozdrawiam.