Czy w moim wieku TSH nie jest zbyt wysokie?

Witam. Jestem kobietą i mam 23 lata, roiłam ostatnio badania i tsh wyszło 4,11. Czy w moim wieku nie jest ono zbyt wysokie? Dodam że od dłuższego czasu obserwuje u siebie takie objawy jak: duże zmęczenie, ospałość, ociężałość, mam podwyższony cholesterol, odczuwam palpitacje serca, mam trudnośi w nabieraniu powietrza, wahania nastroju, wewnętrzny niepokój. Dużo też przybrałam na wadzę, mam problemy z utrzymaniem stałego poziomu energii przez cały dzień, moje mięśnie są osłabione a moje powieki często są jakby ciężkie i spuchnięte. Czasem mam także problemy ze snem. Lekarz rodzinny w ogóle nie skomentował mojego poziomu tsh a ja chciałabym wiedzieć czy może powinnam udać się do endokrynologa. Pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Przy Pani wynikach badań i objawach faktycznie warto udać się do endokrynologa. Sugeruję skonsultowanie problemu z innym lekarzem rodzinnym, który zleci Pani dodatkowe badania krwi i skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!