Czy w podanej sytuacji warto powtórzyć badani krwi i USG doppler?

Witam, w październiku wracałam z wakacji 8h lotem, około 14 października po przylocie dla własnego spokoju zrobiłam badania na krzepliwość krwi oraz usg dopplera - nie miałam typowych objawów, jednak strach przed zakrzepica był silniejszy (mam 25 lat, od paru lat pale papierosy i od dwóch lat biorę antykoncepcję). Zarówno wyniki badań krwi jak i usg dopplera wyszło prawidłowo, jednak w dalszym ciągu czuje często ucisk w łydce najczęściej w pozycji leżącej. Nie ma żadnej opuchlizny, zaczerwienienia. Dodam, ze mam problemu z kręgosłupem, odcinkiem lędźwiowym oraz biodrami - chodzę regularnie na masaże oraz niestety borykam się z nerwica i częstym strachem o sama siebie (tak naprawdę niczym nieuzasadnionym). Czy warto powtórzyć badania krwi jak i usg dopplera? Boje się, ze badanie zostało wykonane za wcześnie, jednak mam tez świadomość, ze dużo podpowiada mi moja psychika, czy takie bóle mogą być wyimaginowane i spowodowane nerwica? Badam się regularnie, przed wylotem również robiłam badania krwi, wszystkie badania były w normie. Z góry dziekuje za odpowiedz.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Na początek warto porozmawiać o tym ze swoim psychoterapeutą. Opisane objawy bardziej wskazują na psychologiczne, nerwicowe źródło zaburzeń. Przyjrzenie się temu wspólnie ze specjalistą pomoże Pani radzić sobie z objawami nerwicowymi bez kolejnych badań (szczególnie jeśli sama Pani czuje, że nie są do końca potrzebne) czy interwencji lekarskich.
Jeśli nie jest Pani jeszcze w procesie psychoterapii- warto ją podjąć. Pomoże Pani zrozumieć głębsze przyczyny objawów, a tym samym działać na te przyczyny i poradzić sobie z nimi skuteczniej/trwalej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty