Czy w przypadku takiego zbliżenia można mówić o jakimś ryzyku ciąży?

Ciąża po 1 razie Witam czy jest prawdopodobieństwo ciąży po tym jak chłopak włożył mi penisa do pochwy kilka razy ale bardzo bolało i przestał? Robiliśmy to bez zabezpieczenia, nie doszło do erekcji. Robiliśmy to 23 kwietnia. Ostatni okres miałam 16 kwietnia a cykl trwa średnio 26-27 dni. Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno ocenić realne ryzyko, ale na podstawie opisu sytuacji wydaje się, że prawdopodobieństwo jest niewielkie z uwagi na moment w cyklu oraz brak wytrysku w Pani drogach rodnych. Proszę jednak pamiętać, że nawet podczas tzw. pierwszego razu można zajść w ciążę, dlatego należy stosować antykoncepcję. Niestety stosunek przerywany, do którego doszło w Pani przypadku, jest wątpliwą metodą zapobiegania ciąży i lekarze zdecydowanie go odradzają. Jeśli jest Pani zainteresowana, to zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, w którym poruszone zostały takie problemy jak: skuteczność stosunku przerywanego w antykoncepcji czy obliczanie dni płodnych. Znajdzie go Pani pod tym adresem, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy. Proszę pamiętać, że jeśli pojawią się jakieś niepokojące objawy, może Pani wykonać test ciążowy – już 14 dni od stosunku płciowego wynik powinien być niezafałszowany. Jednak sugeruję spokojnie poczekać do terminu planowanej miesiączki, zaś na przyszłość pamiętać o dobraniu odpowiedniej dla Państwa antykoncepcji. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.