Czy w taki sposób mogę wyleczyć przepuklinę?

Dzień dobry, od paru miesięcy (wiek 45l.) rozwija mi się przepuklina pachwinowa - na USG wrota szer. 12mm. Obecnie ból bardzo utrudnia mi nawet chodzenie. Niestety jest problem z zabiegiem, ponieważ jestem po zawale i lekarze mnie zdyskwalifikowali. Czy gdybym drastycznie schudł zmniejszając objętość jelit napierających na przepuklinę i następnie rozwinął mięśnie brzucha wzmacniając słabe tkanki to wyleczyłoby tą przypadłość? Pozdrawiam

Trudno powiedzieć bez badania i zebrania wywiadu. Warto udać się do poradni chirurgicznej i zapytać o alternatywne leczenie w Pana przypadku. Spadek masy ciała oraz wzmocnienie mięśni brzucha mogą być pomocne.