Czy w tej sytuacji szpital psychiatryczny to jedyne wyjście?

Witam, moja mama ma nerwice lekowa, jest pod opieka prywatnego psychiatry, od 3 tygodni bierze leki, pół tabletki escitilu i 1 tabletka trittico dziennie, są dni takie jak dzisiaj ze mamy nie da się uspokoić, ma tak Mocne napady strachu ze nie da się jej przetłumaczyć ze nic jej nie grozi, jwszystkie próby uspokojenia jej są na nic, jest załamana i przestała myśleć racjonalnie,co robić w takiej sytuacji ? Przestaliśmy sobie radzić i jesteśmy bezradni, lekarz mówi ze leki potrzebują czasu żeby zaczęły działać. Czy szpital psychiatryczny to jest jakies wyjście ? Proszę o podpowiedz.

Witam!

W takiej sytuacji dobrze byłoby poprosić lekarza o przepisanie leków na tzw. doraźnie do stosowania w celu przerywania napadu lęku, lub do poprawy samopoczucia do czasu, aż właściwe leki przeciwdepresyjne nie zaczną działać, może to być hydroxyzyna, lub leki z grupy benzodiazepin. Należy pamiętać, że leki z grupy benzodiazepin są lekami uzależniającymi i nie należy ich stosować powyżej miesiąca.