Czy w tomografii komputerowej można stwierdzić ciążę?

mam pytanie ponieważ zaczęłam się martwić i nie wiem czy czasem nie na zapas wiec miałam Tomografia komputerowa po badaniu zaczęły się liczne pytania czy jestem w ciąży mówiłam o staraniach a jako że jestem przed okresem nie jestem pewna czy istnieje ryzyko ciąży i tu pytanie czy na owym badaniu było by widać jak by była prawdopodobnie ciąża bo lekarz stwierdził uwidocznionej fragmentarycznie miednicy małej widoczna torbielowata struktura o średnicy 43, czy jestem nie świadom ze to ciąża ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Badanie TK jest przeciwwskazane w ciąży, uwidocznić ją może. Proponuję wykonać pomiar b-hcg we krwi i udać się do ginekologa w celu wykonania USG narządu rodnego.
Pozdrawiam