Możliwość tomografii komputerowej zatok u osoby chorej na Hashimoto

Mam mieć zrobioną tomografię komputerową. Skierowanie mam od laryngologa - dotyczy zatok. Zaczęłam trochę szukać na czym badanie polega i przeczytałam że nie jest to badanie wskazane w przypadku osób chorych na Hashimoto a ja właśnie na to choruję. Proszę mi powiedzieć czy w związku z tym mogę mieć wykonaną tomografię?

Witam serdecznie,

Choroby tarczycy nie stanowią przeciwwskazania do wykonania badania tomografii komputerowej. W pewnych sytuacjach klinicznych badanie z użyciem jodowych środków kontrastowych jest niewskazane. Jodowe środki kontrastowe stosowane w tomografii komputerowej są przeciwwskazane w przypadku osób chorujących na nadczynność tarczycy. W przypadku choroby Hashimoto nie ma przeciwwskazań do ich podania.
Mimo wszystko sugeruje skonsultować się w tej sprawie z endokrynologiem.

Pozdrawiam.