Czy w trakcie porodu mogę zażyć lek Hydroxyzinum?

Witam, Mam pytanie dotyczące zażycia hydroxizinum podczas porodu. Jestem osobą bardzo nerwową, w trakcie ciąży sporadycznie zażywałam 5mg hydroxizinum (ok.1 raz w tygodniu) pół tabletki. Bardzo obawiam się porodu, po 1-szym miałam silny krwotok, synek ważył 4,360g rodziłam go siłami natury. Stąd moje pytanie. Czy w trakcie porodu (gdybym potrzebowała) mogę zażyć pół czy 1 tabletkę hydroxizinum?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie powinna Pani samodzielnie stosować żadnych leków podczas porodu. Lekarz prowadzący na podstawie Pani stanu ogólnego oraz występujących dolegliwości dostosuje odpowiednie leczenie.