Zażycie leku Hydroxyzinum podczas porodu

Witam, Mam pytanie dotyczące zażycia hydroxizinum podczas porodu. Jestem osobą bardzo nerwową, w trakcie ciąży sporadycznie zażywałam 5mg hydroxizinum (ok.1 raz w tygodniu) pół tabletki. Bardzo obawiam się porodu, po 1-szym miałam silny krwotok, synek ważył 4,360g rodziłam go siłami natury. Stąd moje pytanie. Czy w trakcie porodu (gdybym potrzebowała) mogę zażyć pół czy 1 tabletkę hydroxizinum?Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam!

Szanowna Pani,
W trakcie porodu jest Pani po opieką szpitala i zatrudnionych w nim lekarzy. W tych warunkach pacjent nie ma prawa przyjęcia jakiegokolwiek leku bez uzgodnienia z lekarzem odpowiedzialnym za jego osobę.