Czy w tym przypadku konieczna jest operacja dwuszczękowa?

Stwierdzono u mnie progenie. Jak wynika z konsultacji ortodontyczne, moja szczeka górna jest zbyt wąska, a zeby dolne nachodzą na zeby dolne. Czy w tym przypadku zawsze konieczna jest operacja dwuszczekowa, czy możliwe jest skrócenie żuchwy, i rozbudowa szczęki górnej w trakcie leczenia ortodontycznego?

Statystycznie w takich przypadkach najczęściej kluczem do powodzenia leczenia jest rozbudowa górnej szczęki wraz z leczeniem przyczyn czynnościowych - oddychania, odporności, połykania itd. Często daje się uniknąć operacji. Konieczna jest dokładna analiza Pana przypadku. Pozdrawiam