Czy w wieku trzynastu lat można depilować pachy?

Mam trzynaście lat i dość duży zarost pod pachami. Czy mogłabym zacząć je golić lub depilować? Która z tych metod jest bezpieczniejsza? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję ; )
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wiek nie jest przeciwwskazaniem do depilacji. Nie powinnaś mieć zatem powodów do niepokoju i spokojnie możesz wybrać najlepszą dla siebie metodę. Wśród tych dostępnych na rynku znajdują się kremy, żele, pianki, golarki dla kobiet czy depilatory. Każda z tych metod jest bezpieczna dla Twojego zdrowia, choć w przypadku stosowania pierwszy raz na przykład kremów warto nałożyć preparat tylko na małą powierzchnię skóry, by ocenić, czy nie jesteś uczulona na jakiś jego składnik.