Czy waga może być powodem do dyskwalifikacji dawcy krwi?

Witam. Mam 18 lat i dzisiaj chciałam iść oddać krew. Pani doktor nie znając mojego wzrostu powiedziała, ze nie ma takiej możliwości, ponieważ nie mam zachowanych proporcji Mam 164 cm wzrostu i ważę 52 kg. Faktycznie nie mogę oddawać krwi czy jest cień szansy, ze pójdę w inne miejsce i podejdą do tego tematu bardziej poważnie i chociażby zmierzą mój wzrost i sprawdza wagę? Jeśli nie ma takiej możliwości to ile powinnam ważyć, żeby móc spokojnie oddać krew?

https://krwiodawcy.org/akty_prawne/D20050691.pdf Teoretycznie nie ma p-wskazań do tego żeby została pani dawcą krwi. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz kwalifikujący. Przy wysokim wzroście może uznać, że pobranie krwi spowoduje objawy niepożądane np. omdlenie i wtedy odmówi zgody. Granicą jak wynika z rozporządzenia jest waga 50 kg. W przypadku wątpliwości polecam wizytę w Centrum Krwiodawstwa.