Czy widzenie mętów może być wynikiem niedoboru żelaza?

Witam mam pytanie czy widzenie mętów może być wynikiem niedoboru zelaza ? Miałam ostatnio ciężką sytuację i miałam przeprowadzony zabieg łyżeczkowania i krwawie od 2 miesięcy i od kilku dni widzę męty czy może to być skutkiem wyplukana witamin w organizmie ? Dodam że nigdy nie miałam problemu z oczami . Proszę o odpowiedź może jakieś suplementy diety witaminy aby pozbyć się tego cholerstwa

Witam. Pani młody wiek wyklucza raczej procesy zwyrodnieniowe ciała szklistego.Fe nie wpływa na tworzenie się mętów natomiast jakiś wpływ anemii dużego stopnia, ze względu na niedotlenienie tkanek może być brany pod uwagę. Proszę wyrównać morfologię krwi a do oczu zastosować preparaty jodkowe np Vitreolent3x do PLo i Tbl. Vitroft 1xdz. Pozdrawiam serdecznie