Czy wielokrotnie wykonywane testy ciążowe faktycznie wykluczają ciążę?

Witam, baardzo się stresuje i martwie cała sytuacją. Zacznę od początku, otóż: ostatni raz stosunek z penetracją penisa w środku miał miejsce 13 sierpnia, tak dokładnie 13 sierpnia nic nie pomyliłam. Między czasie do dnia dzisiejszego zabawialiśmy się jedynie poprzez petting. (Wątpię żeby coś mogło się przenieś przez palce zazwyczaj byliśmy ostrożni i nigdy bezpośrednio po wytrysku nie wkladal mi chłopak palców z dużą ilością /mokrym palcem spermy do środka ) Nie wiem czy mi się już coś uroiło czy za bardzo sobie dobrałam do głowy, ale mam wrażenie i bardzo się boje ciąży.. ze w niej jestem. Do dnia dzisiejszego Wykonałam szereg testów ciążowych ostatni nawet w czwartek o czulosci 10 mlU /ml Z porannego moczu, każdy dał wynik negatywny. Między czasie od wrzesnia miałam 3 miesiączki jednak były one spóźnione a ja w tym celu brałam jakieś polopiryny i ciepłe /gorące kąpiele w celu „wywolania” miesiączki która faktycznie przychodziła po 3-5 dniach. Miesiączka raczej powstaje poprzez złuszczanie się macicy a nie przez gorące kąpiele… już sama nie wiem ale po każdym spóźnionym terminie miesiączki robiłam test wynik wskazywał 1 kreskę.. w okresie występowały skrzepy jednak cały czas się boje… częściej oddaje mocz pomimo tego ze nie pije za dużo i dodatkowo mam wrażenie ze powiększyło mi się podbrzusze a kiedy dotykam brzuch na wysokości pępka mam wrazenje ze „coś” tam jest … ale płodu dziecka to raczej nje da się przesunąć… sama nie wiem ale potrzebuje pomocy… prosze bardzo o odpowiedz czy te wyniki mogła być fałszywe i nie wykryły ciąży ? Czy wielokrotnie wykonywany testy ciążowe faktycznie wykluczają ciąże ? Czy ewentualnie poprzez petting mogło dość do zapłodnienia ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wydaje się, że to czego Pani potrzebuje w obecnej sytuacji to uspokojenie emocji. Napięcie, które Pani towarzyszy, a trwa ono jak Pani zaznaczyła już dość długo, nie jest niczym dobrym. Wydaje się, że pomocne w tej sytuacji będzie wykonanie badania krwi na oznaczenie poziomu hcg, jest to badania miarodajne, które po omówieniu z lekarzem pozwoli wykluczyć bądź potwierdzić ciążę. Wizyta w gabinecie ginekologicznym również może się okazać dla Pani zbawienna. Lekarz omówi z Panią niepokojące objawy, zdiagnozuje Pani stan zdrowia, w ramach takiej porady nie trzeba się obawiać niczego złego, a kierować przede wszystkim własnym zdrowiem i komfortem. Pani dobrostan na ten moment uzależniony jest od określenia, jak się ma Pani organizm, pewne informacje w tej sprawie pozwolą Pani zapanować nad stresem. Proszę być dobrej myśli. Życzymy zdrowia i zachęcamy do lektury poniższych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg#

https://portal.abczdrowie.pl/ginekolog

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.