Czy witamina B może zaszkodzić mojemu dziecku?

Dzień dobry 1,5 roczne dziecko przez przypadek zjadło jedną tabletkę witaminy B nie wiadomo B6, B12, B2 (dla osoby dorosłej). Czy moze zaszkodzić w szpitalu kazali obserwować?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zażycie jednej tabletki przez dziecko nie powinno doprowadzić do problemów zdrowotnych. Zwłaszcza jeśli była Pani już w szpitalu i zalecano tam jedynie obserwację malucha.

Proszę więc zwracać uwagę na zachowanie oraz samopoczucie dziecka i w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących dolegliwości zwrócić się ponownie do szpitala bądź lekarza pierwszego kontaktu.

Pytania o konsekwencje wynikające z połknięcia dużo większej ilości tabletek przez dziecko pojawiły się już w naszym serwisie pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-moga-wystapic-konsekwencje-po-polknieciu-przez-dziecko-30-40-kapsulek-z-witamina-d, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-w-sytuacji-kiedy-dziecko-zjadlo-7-sztuk-tabletek-witaminy-d3.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.