Czy witamina D3 może uszkodzić nerki?

Dzień dobry, czy zażywając codziennie 10 000 j.m. witaminy D przez okres 3 miesięcy mogłem sobie zrobić krzywdę? Odczuwam od jakiegoś czasu ból nerek i zastanawiam się czy może być to przyczyną stosowania witaminy D. Czy ww. dawka jest szkodliwa? Proszę o pomoc

Witam
Standardowa dawka witaminy D wynosi 1000-2000 j.m na dobę przy większej podaży powinno się ustalić z lekarzem. Dawka 10000 jest więc bardzo duża i jeżeli nie były stwierdzone na podstawie badań laboratoryjnych niedobory witaminy D to jest duże prawdopodobieństwo przedawkowania i wystąpienia objawow przedawkowania w tym: uszkodzenia nerek. Proszę o kontakt z lekarzem
Pozdrawiam