Czy wymaga trwałego usztywnienia w formie gipsu?

Witam serdecznie. Mam 28 lat. Od dwóch miesiącu trenuje na stepperze ok 20 min dziennie 3 razy w tygodniu. 3 dni temu strasznie zaczęła mnie boleć zewnętrzną część lewej stopy pod kostka. Ból występuje przy chodzeniu oraz mocniejszym skręcie do zewnatrz. Nie ma obrzęku ani zasinienia. Od 2 dni stosuje maść naproxen i zimne oklady. Stabilizator. Odpoczywam. Bol jest wiekszy. Dodam ze 3 lata temu stopa ta była skręcona. Czy ten ból ustąpi sam? Czy wymaga trwałego usztywnienia(gips) ? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne rtg a być może także usg aby móc coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsza postępowanie. proponuję udać się do lekarza ortopedy.