Czy wynik posiewu moczu 10 5 CFU/M wymaga leczenia?

Witam. Uzyskałem wynik posiewu moczu 10^5 CFU/ML moczu bakterii Enterococcus Faecalis. Czy jest to na tyle duża ilośc, że wymaga leczenia antybiotykiem? Ujście cewki moczowej jest zaczerwienione i często piecze podczas oddawania moczu. Dodam, że mam stulejkę całkowitą i na jesień planuję wykonac zabieg jej usunięcia, w związku z tym, czy jest sens leczenia się teraz, gdy bakteria ze względów higienicznych moze znowu się pojawić czy lepiej poczekać do zabiegu?
Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik wskazuje na zakażenie, dodatkowo występują objawy, także leczenie jest wskazane. Chyba że urolog zaleci inaczej.
Pozdrawiam