Czy wynik usg jest wskazaniem do dalszej diagnostyki?

Dzień dobry. W badaniu usg jamy brzusznej stwierdzono u mnie wzmożone włóknienie okołowrotne wątroby (do różnicowania z hamartoma). Próby wątrobowe są w normie, wynik HCV i HBs też. Dodam, że zdrowo się odżywiam i nie piję alkoholu. Czy wynik usg jest wskazaniem do dalszej diagnostyki ? Czy antykoncepcja stosowana przez pół roku może spowodować włóknienie wątroby ?

Przyczyną włóknienia wątroby jest długotrwałe działanie czynników uszkadzających komórki wątrobowe. Mogą to być: wirusy, alkohol, niektóre leki, procesy autoimmunologiczne. Podstawowym badaniem stwierdzającym, czy to jest zwłóknienie, jest biopsja wątroby, która pozwala także rozpoznać stopnie uszkodzenia