Czy wyniki badań tarczycy są prawidłowe?

Witam. Mam 37 lat. 10 lat temu wykryto u mnie guzek -torbiel tarczycy (badania w normie, bez leków, do obserwacji). W ubiegłym roku przeszłam operację usunięcia mięśniaka macicy. Zabieg z powikłaniami, wystąpiło krwawienie wewnętrzne, miałam podawaną krew. Mniej więcej w tym samym czasie na usg tarczycy wyszły już nie 1 a 4 zmiany. Wynik biopsji: w badanym materiale płaty nabłonka pęcherzykowatego w części wskazującego cechy metaplazji kwasochłonnej, krople koloidu, makrofagi, dość liczne komórki zapalne głównie limfocyty. Wole guzowate z towarzyszącym limfocytarnym zapaleniem tarczycy II/VI. Lekarz nic nie mówi, tylko każe obserwować. Od dłuższego czasu czuję się źle: wciąż jestem zmęczona, senna, poddenerwowana, wypadają mi włosy, przytyłam ok 10 kg. Myślałam, że jest to spowodowane właśnie tarczycą ale zrobiłam badania i hormony są normie TSH 1.13 (0.27-4.20), FT3 3.33 (2,00-4,40), FT4 1.24(0.80-1.70), anyt TG 67,97 (4,5-115,00), anty TPO 28,22 (0,00-35,00). Czy takie wyniki krwi oznaczają zdrową tarczycę mimo obecności guzków? jakie badania powinnam zrobić przy opisanych dolegliwościach? Czy takie samopoczucie może być wynikiem operacji jaką przeszłam?

Lek. Michał Lenard

Wyniki wskazują na zdrową tarczycę, guzki są nieczynne hormonalnie i należy je jedynie dalej obserwować. Sugeruję skierować się do lekarza rodzinnego, który zleci wykonanie panelu podstawowych badań krwi: morfologii, elektrolitów, wykładników stanu zapalnego, a następnie zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!