Czy wyniki badania USG określają termin poczęcia?

Witam, chciałabym się zapytać o długość trwania ciąży. Byłam na usg w 6 tyg i 1 dniu na usg brak zarysow płodu pecherzyk na 15 mm. Za tydzień powtórzyłam usg był to 7 tydzień i 1 dzień i był już widoczny zarodek lecz oceniany na 5tyg i 6 dni a pecherzyk na 6i5. Czy owulacja byla później i później doszło do zaplodnienia? Sądząc po wymiarach zarodka?

Może tak być właśnie jak Pani przypuszcza. Nie da się jednoznacznie ocenić dokładnego terminu owulacji ani przez obliczanie terminu miesiączkowania ani w badaniu USG rozwijającego się płodu.