Czy wypijanie po każdym posiłku około 400 ml wody ma jakiś wpływ na przyswajanie pokarmu?

Witam Państwa, chciałbym wiedzieć czy wypijanie po każdym posiłku około 400 ml wody ma jakiś wpływ na przyswajanie pokarmu i czy może wpływać na odchudzanie. Nie chodzi o mnie ale o dorosłą córkę z niepełnosprawnościami, którą chciałbym odchudzić bo żadne suplementy diety nie dają efektów. Pozdrawiam.

Witam seredcznie,
nie zalecam pić bezpośrednio przed i po posiłku a także w trakcie ponieważ w ten sposób pokarm jest gorzej trawiony. Płynami rozpuszczamy soki trawienne.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk dietetyk