Czy wziąć tabletkę na wywołanie okresu?

Witam, mam pytanie. Od jakiś 8 miesięcy mam nieregularny (odkąd zamieszkałam w Niemczech- myślę, że to ze stresu). Przeważnie spóźniał mi się 4 tygodnie. Poszłam do lekarza po paru takich nieregularnych miesiączkach. Powiedziałam, że staramy się z mężem o dziecko, ale przy tak nieregularnym okresie może być ciężko. On na to, że nie jest powiedziane, że okres musi być regularny. Ale skoro staramy się o dziecko najlepiej będzie jak jeszcze poczekam aż przyjdzie naturalnie. Niestety długo czekałam na miesiączkę, a potem jakoś nie miałam czasu żeby znowu się wybrać do ginekologa. Tydzień temu byłam u lekarza, bo aż 10 tydzień teraz czekam! A okresu dalej nie ma! Zrobił mi badania, nie jestem w ciąży. Kazał mi poczekać znowu aż okres przyjdzie naturalnie i w 4 dniu krwawienia mam do niego przyjść. Pobierze krew i zrobi mi badania hormonalne. Czekam, okresu dalej nie ma. Idę do niego 22.02 żeby mi przepisał tabletkę na wywołanie okresu, bo słyszałam, że jest coś takiego! Co pani doktor myśli, wziąć tą tabletkę, czy nie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli miesiączka się nie pojawi najprawdopodobniej konieczne będzie leczenie farmakologiczne. Poza tym aby postawić właściwe rozpoznanie konieczne jest wykonanie badań, o które wcześniej zaplanował ginekolog.

Pozdrawiam