Czy wzięcie tabletki 13 godzin póżniej może skutkować ciążą?

Witam, zastanawiam się czy jest możliwa ciąża, jeśli wzięłam tabletkę o 13h za późno. Zawsze brałam rano, około godziny 8-9, a w jednym dniu wzięłam po 21. Był to pierwszy tydzień z opakowania. W tym dniu odbył się również stosunek płciowy. Teraz biorę już 2. tydzień tabletki (o porannej porze, jak zwykle) jednak czuję bardzo słabe bóle w podbrzuszu i mój brzuch jest trochę wzdęty. Nic więcej u siebie nie zauważyłam. Wybiorę się do lekarza w najbliższym czasie, żeby się wyzbyć wszystkich wątpliwości. Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Przyjęcie tabletki 13 godzin później obniża skutecznośc antykoncepcji. Jeśli doszło do tego w pierwszym tygodniu, to należy przez 7 dni stosować dodatkowe metody antykoncepcji, ponadto jeśli w trakcie 7 dni poprzedzających to zdarzenie utrzymywano stosunki płciowe, istnieje możliwośc zajścia w ciążę. Zatem wizyta u ginekologa jest jak najbardziej wskazana.