Czy zamiast przyjmować tabletkę z jodem mogłabym wzdychać jod nad morzem?

Jestem po operacji wycięcia tarczycy miałam na niej raka brodawkowatego pt3. Teraz czeka mnie leczenie jodem radioaktywnym. Moje pytanie jest następujące czy zamiast przyjmować tabletkę z jodem mogłabym np wzdycha jod nad morzem lub w grotach jodowych??

Lek. Michał Lenard

Nie, konieczne jest przyjmowanie preparatu zaleconego przez lekarza. Pozdrawiam!