Czy zastosować dodatkowe środki ochrony przed ciążą?

Dzień dobry, po 7 dniowej przerwie w stosowaniu Jeanine zażyłam tabletkę antykoncepcyjną z opóźnieniem 10h, kolejną czyli drugą z opakowania przyjęłam o stałej porze (14h po pierwszej) Czy stosować mechaniczną metodę antykoncepcji w celu zachowania skuteczności?
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Tak, proszę stosować dodatkową antykoncepcję przez kolejne 7 dni.

Według producenta:

"Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu przyjmowania leku z aktualnego opakowania

Należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe (nawet, jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne)."

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska