Czy zastosowanie antybiotyku Clindacne zminimalizuje ryzyko wystąpienia zmian zapalnych?

Czy jest jakiś sposób ,aby ograniczyć tzw. wysyp po zastosowaniu retinoidów miejscowo? Czy równoczesne wprowadzenie antybiotyku np.Clindacne zminimalizuje ryzyko wystąpienia licznych zmian zapalnych? Dodam ,że niedługo rozpoczynam kurację Locacidem

Lek. Tomasz Budlewski

ew wg wskazań lekarza dermatologa, nie jest to postępowanie standardowe.